Nekategorizirano

Taekwondašice Banije na Belgian Openu osvojile zlato i dva srebra

U Belgijskom Lommelu održan je tradicionalni taekwondo turnir Belgian Open na kojem je nastupilo oko 1000 natjecatelja iz 35 zemalja. Članice Taekwondo kluba Banija su na ovom turniru osvojile tri juniorske medalje. Od četiri tekvondašice tri su se plasirale u finale.

Zlatnu medalju osvojila je Ana Đarmati -63 kg (10:2, 13:1, 9:5) kojoj je u finalnom meću pukao mišić zadnje lože. Srebrne medalje osvojile su  Tena Kunovic -52 kg koja je nastupila u većoj težinskoj kategoriji koja je finalni meč predala zbog povrede koljena (9:2, 9:1,14:0, 6:11 predaja zbog povrede) i Iva Požega -68 kg (11:1, 1:4). Za medalju izgubila je Tanja Bosiljevac -42 kg (7:10).

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

Nakon Nizozemske i Belgije Banijanke i dalje nižu lijepe plasmane na G-turnirima. Sljedeći nastup očekuje Mateju Kunović na Europskom seniorskom prvenstvu u Azerbeđanu dok ostale djevojke očekuju svoj prvi sljedeći nastup na Austria Openu.