Nekategorizirano

Bljesak '95: Ana Vranešić kvalificirana za EP, Tena Kunović najbolja na turniru

Bljesak '95: Ana Vranešić kvalificirana za EP, Tena Kunović
najbolja na turniru

Na pretposljednjem kontrolnom  turniru za juniorsko EP 9. po redu turnir Bljesak '95 u Novskoj, nastupilo je 315 natjecatelja iz 44 kluba. Banija Pandas tim ostvario je veće rezultate nego na juniorskom državnom prvenstvu. U ekipnom plasmanu juniorke su osvojile 1. mjesto ispred Zaprešića i Marjana iz Splita. Zlatne medalje u pojedinačnoj konkurenciji pripale su Teni Kunović (-52 kg) koja je s četiri pobjede proglašena i najboljom juniorkom turnira i Sari Protulipac (-49 kg) s tri pobjede. Obje su ušle u kombinaciju za odlazak na EP, a ako ostvare isti rezultat na zadnjem kontrolnom turniru plasirati će se na Europsko prvenstvo. Drugo mjesto osvojila je Ana Vranešić (-63 kg) koja je ispunila bodovnu razliku te se kvalificirala na EP. Treće mjesto osvojila je Nancy Magdić (-52 kg).

Marljivo smo radili cijele godine i pripremali se za ovakva dostignuća. Dobro isplaniran program i kvalitetan rad omogućio je svim djevojkama u Pandas timu da osvoje medalju na državnom prvenstvu. Trenutno imamo šansu da naš tim ove godine ima čak sedam predstavnica na svjetskom i europskim prvenstvu. Od četiri predstavnice u različitim kategorijama na juniorskom EP-u za sada smo osigurali dvije kategorije i to su Mateja Kunović (-46 kg) i Ana Vranešić (-63 kg). Još se moraju izboriti Tena Kunović (-52 kg) i Sara Protulipac (-49 kg) koje su druge nositeljice na rang listi. Uz odlične juniorke Mateja Kunović se plasirala na Svjetsko seniorsko prvenstvo, a Ana Đarmati na Europsko prvenstvo za kadete.  Još očekujemo i da Ivane Vranešić (-59 k)g potvrdi kvalitetute da se i ona plasira na Europsko prvenstvo, pohvalio se trener Neven Trbojević.

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

Taekwondo klub Karlovac nastupio je na tom turniru s kombiniranom ekipom mlađih kadeta, kadeta i juniora od kojih je najuspješniji bio mlađi kadet Mihovil Šavor Radičević  (-24 kg) koji je osvojio 1. mjesto. Drugo mjesto osvojila je kadetkinja Dora Beronić, a treća mjesta juniorka Tadea Beršinić i junior Ivan Horvat.