Nekategorizirano

Ana Vranešić osvojila srebrnu medalju na Otvorenom prvenstvu Poljske

Ana Vranešić osvojila srebrnu medalju na Otvorenom prvenstvu
Poljske

U Varšavi (Poljska) održano je Otvoreno prvenstvo Poljske u taekwondou na kojoj je nastupila juniorska reprezentacija Hrvatske. U sastavu reprezentacije nalazile su se i dvije članice Taekwondo kluba Banija, Mateja Kunović (-46k kg) i Ana Vranešić (-63 kg). Srebrnu medalju osvojila je Ana Vranešić pobijedivši u 1. kolu sa 11:1 Bjeloruskinju Vitaliya Tsykman. U polufinalu je pobijedila Španjolku Jone Magdaleno Albizu sa 7:2 , a od druge španjolske reprezentativke, Cecilia Castro Burgos, izgubila je nakon što je bilo 2:2, na zlatni bod. Mateja Kunović nije nastupila na ovom turniru zbog lakše povrede noge.

Ovo prvenstvo bilo je posljednji test  prije nastupa na Europskom juniorskom prvenstvu koje se održava krajem mjeseca u Portugalu. Mateja Kunović u Portugalu biti će nositeljica kategorije dok je Ana Vranešić četvrta nositeljica.